راهنمای استفاده از نرم افزار محاسبه قیمت کابینت

معرفی بخش های مختلف کابینت آشپزخانه:
کابینت زمینی: کابین هایی هستند که بر روی زمین قرار گرفته و با احتساب صفحه رویی و پایه ارتفاع حدود 90 سانتی متری دارا هستند. عمق استاندارد این کابین ها 55 سانتی متر است.
( در محاسبه متراژ کابینت زمینی کاور یخچال، ماشین لباس شویی و ظرف شویی و همچنین اوپن ( کانتر یا جزیره) محاسبه نمی شوند)
کابینت هوایی : کابین هایی با ارتفاع 70 یا 90 سانتی متر و عمق 32 سانتی متر. این باکس ها با فاصله 60 سانتی متر بالای باکس های زمینی نصب می شوند.
اوپن: اوپن، کانتر یا جزیره معمولا دارای ارتفاع و عمق برابر با کابینت زمینی است ( 55 عمق و 90 ارتفاع) اما به دلیل داشتن نما، حداقل از دو سمت در محاسبه قیمت به صورت مجزا محاسبه می گردد.
کمد تمام قد: کمد هایی به ارتفاع 240 سانتی متر و عمق معمولا 55 سانتی متر که از زمین آغاز شده و هم ارتفاع کابینت های هوایی به صورت یکپارچه ادامه دارند. معمولا فر و مایکروفر توکار در داخل این کمد ها تعبیه و نصب می شوند.
ویترین: کابین های زمینی، هوایی، یکپارچه و یا روی اوپنی که نمای آنها شیشه، تلفیق چوب و شیشه و یا به صورت شلف باکس است ویترین می باشد.
کاور یخچال: کابینی به ارتفاع 220 یا 240 سانتی متر ( بسته به ارتفاع کابینت هوایی) که جای یخچال در آن تعبیه می شود ودر بالای یخچال معمولا 2 درب کوچک یا یک درب جکی تعبیه می شود.
کاور ماشین ظرف شویی یا رخت شویی: این ماشین ها معمولا در کنار کابین های زمینی و زیر صفحه قرار می گیرد. طول این مکان ها از متراژ کابین های زمینی کم شده و در محاسبات تنها هزینه کمی بابت صفحه لحاظ می گردد.

وارد کردن مقادیر متراژ هر بخش در بخش ورود اطلاعات پروژه:
حال که با تعریف قسمت های مختلف کابینت آشپزخانه آشنا شدیم نحوه وارد کردن مقادیر مربوط به آنها در نرم افزار را بیان می کنیم.
برای کابینت زمینی، کابینت هوایی، اوپن، کمد تمام قد با توجه به استاندارد بودن عمق و ارتفاع آنها، تنها طول آنها مورد نیاز است.
برای محاسبه کاور یخچال و ماشین لباس شویی و ظرف شویی فقط تیک مربوط به آنها زده می شود با این توضیح که در محاسبه کابینت های زمینی و هوایی این قسمت ها دیگر محاسبه نمی شوند.
*** لازم به یادآوری است که کاور هود های شومینه ای مانند کابین های هوایی در محاسبات وارد می گردد****
تنها مقدار باقی مانده در بخش ورود اطلاعات پروژه، متراژ دکور است که با توجه به استاندارد نبودن عمق آن، عمق دکور را در طول آن ضرب کرده و در ستون مربوطه وارد نمایید.

ورود اطلاعات ساختی پروژه:
پس ورود اطلاعات مربوط به پروژه، نوبت به ورود اطلاعات ساختی می شود در این قسمت تمامی اطلاعات را می توان از منو کرکره ای انتخاب کرد.
جنس بدنه کابینت های چوبی معمولا لترون یا ام دی اف است. با توجه به جنس انتخابی از منو کرکره ای قیمت توسط نرم افزار تعیین می گردد.
جنس درب و نما کابینت های چوبی معمولا لترون، ام دی اف، های گلاس و ممبران است که توسط کاربر قابل انتخاب است.
***** مقایسه فنی میان متریال بدنه و نما در مقاله جداگانه ای در سایت موجود است***
جنس صفحه کابینت دارای سه حالت مختلف است. گزینه اول و دوم صفحات شرکتی لب گرد است. تفاوت این دو گزینه در جنس صفحات است که گزینه اول در مقابل آب آسیب پذیر است اما نوع دوم این مشکل را رفع نموده است. صفحات کورین یا سنگ مصنوعی نوع دیگری از صفحات است که قیمت آن با توجه به جنس، مدل، ضخامت و کیفیت اجرا گستردگی فراوانی دارد و به همین دلیل از بیان قیمت کابینت با صفحات کورین امتناع شده است.
تنها گزینه باقی مانده ارتفاع کابینت های هوایی است که باید از بین دو گزینه استاندارد 70 و 90 سانتی متری باید یکی را انتخاب کرد.

خروجی برنامه:
با ورود اطلاعات بیان شده و کلیک بر روی گزینه محاسبه قیمت، قیمت واحد هر متر کابینت و قیمت کل پروژه ارائه می گردد.
لازم به تذکر است قیمت ارائه شده در این بخش دربرگیرنده تمامی موارد از جمله: بدنه، نما، صفحه، تاج، زیر چراخ، پاخور، قرنیز، دستگیره ( تا هر عدد 5000 تومان) ، لولای گازور آرام بند ( تا هر عدد 3000 تومان) و پایه می باشد.
**** قیمت ارائه شده در بخش قیمت هر متر، برای یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت هوایی با ارتفاع 70 با تمامی جزئیات بالاست****